Bilal Erdoğan’ın ‘bedelli askerlik’ açıklaması yeniden gündemde

Son 20 günde Irak’ın kuzeyindeki üslere yapılan 3 baskında Türkiye, 21 evladını şehit verdi. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesine yapılan saldırılar ‘güvenlik açığı’ sorularını akıllara getirirken, şehit olan askerlerin baba ocaklarının durumları sosyal medyada konuşuldu, yürek yaktı.

Son olarak şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ailesinin 6 Şubat depremlerinde evinin yıkıldığı ve ailenin çadırda yaşadığı ortaya çıkmıştı.

Tüm bunlarla beraber AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 2019’da iktidara yakın Hürriyet Gazetesi’nden Ahmet Hakan’a verdiği röportajda yaptığı ‘bedelli askerlik’ açıklaması sosyal medyanın yeniden gündemine oturdu.

Askerlik konusunu babasına sorduğuna söyleyen Bilal Erdoğan’ın söz konusu söyleşisinin ilgili kısmı şu şekilde:
“Başbakan’dı o zaman. Dedim ki ‘Er olarak gideyim, ne dersiniz?’ Arkadaşlarımıza sordum, en son Cumhurbaşkanımıza sordum. Bana ‘Hakkını kullan. Sen bu haktan Cumhurbaşkanı olduğum için yararlanmıyorsun; yaklaşık 9 yılını ABD’de geçirmiş olan, üç yıldan fazla orada sigorta çalışan birisin, bu hakkını kullanmalısın’ dedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx