Midesi Hassas Olanlar Görmesin! İştahınıza Bir Daha Açılmamak Üzere Kilit Vuracak Hindistan Sokak Lezzetleri

Hindistan sokak lezzetleri hepinizin malumu. Bu lezzetler oldukça az kullanılan mutfak alet ve edevatlarıyla, hijyensiz ortamlarda yapılıyor biliyorsunuz ki. Yaptığımız yemeklere bizler de el lezzetlimizi katıyoruz elbet ama bu lezzetlerde el lezzetinden ziyade kol lezzeti devreye giriyor. Bizim sokak lezzetlerimiz sütten çıkmış ak kaşık mı diye soracak olursanız tabii ki değil ama en azından bizde bazı yerlere hijyen uğruyor, Hindistan’a daha hiç uğramamış ne yazık ki. En basitinden bir kızartma yağının defalarca kullanılması bizim de ülkemizde karşılaştığımız talihsiz durumlardan… Biz de beterin beteri vardır diyerek izledikten sonra uzun bir süre yemek yiyemeyeceğiniz için rahatlıkla kilo vereceğiniz Hindistan sokak lezzetlerini sizler için derledik.

1. Ne olduğu bilinmez bir ekmeğe hamburger yapmaya çalışan bir abimiz var. Kullandığı tava bahtımızdan daha kara desek yeridir. Tavada pişirdiği sebzeleri yanık ile harmanlayan abimiz yaptığı yemeğin arkasında gözüküyor ?

2. İlk gördüğümüzde krep yaptığını düşündüğümüz bu abimizin yemeği sonra çok başka bir yere gidiyor ve aliminyum folyo üzerinde sunuyor. Malzemeleri tava veya tencere üzerinde değil de lavaşın içinde bulamaç etmeyi tercih eden abimiz öldürücü darbeyi avucuna aldığı suyu krebin içine koyarak yapıyor.

3. Son derece temiz malzemeleriyle kekten hallice bir tarif yapmaya çalışıyor bu abimiz. Yemeğe kendini o kadar kaptırmış ki elinin değil tüm kolunun lezzetini katıyor bu lezzete. Ama bu tarifi yiyen bir daha kek yer mi orası tartışılır.

4. Sizdeki çorba veya sıvı bir şey yeme isteğini öldürecek diğer bir lezzetimiz. Dışı içli köfteye benzer bir şeyin içine tüm koluyla karıştırdığı çorbayı koyuyor abimiz. Bu eşsiz tarif için oluşan sıra gerçekten akılalmaz.

5. Bir daha ağzınıza kolay kolay et koymayacağınızın garantisini verdiğimiz bir et kesme yöntemi var sırada. Daha pratik bir yol izlemek isteyen abimiz etleri ayak parmağının arasına koyduğu bıçakla jülyen kesiyor. Tırnak aromalı et bir başka oluyor herhalde diye düşünmeden edemiyoruz. Ama şu ayrıntıya da dikkat etmek lazım tırnağıyla değil bıçakla kesiyor ?

6. İlk bakışta ekmek arası kuru fasulye gördüğümüz bu tarif aslında sadece ondan ibaret değil. Ekmeğin arasına ne bulduysa koyan abimiz ıslak hamburgeden hallice ekmeği ıslatıyor da ıslatıyor. Sonra da koyduğu kağıt ile bu lezzeti sunuma hazırlıyor.

7. Tezgahın ve ustanın önlüğünün kirine bakmaktan ilk başta ne olduğunu anlayamadığımız bu lezzeti ancak ikinci bakışta çözüyoruz. Büyük ihtimalle uğraşmayıp ağaçtan kopardığı yaprağın üzerine beyaz bir sıvı koyan abimiz birazda çamur ekleyip bunu sevenlerine dağıtıyor.

8. Bugüne kadar pilav üstü birçok lezzet gördük çamuru ilk defa görüyoruz takdir edersiniz ki. Tane tane pilavın üstüne bir avuç çamuru lök diye bırakan abimizin bu karışımına herkes bayılmışa benziyor.

9. Akrobatik hareketlerle yemeğini hazırlayan bu abimizin ne çıkarmaya çalıştığına pek anlam veremiyoruz. Şov ayağına bahçedeki toprağı da tarifine koyan ustamız boza ile de lezzeti taçlandırıyor.Aynı zamanda koronaya da meydan okuyan abimiz yaptığı lezzet ile gurur duyuyor gibi gözüküyor.

10. Ustamız sakallarından düşen tellerle yoğurduğu hamuru bol yağda kızartıyor. Yine ustamız özel üretim çamurunu da kaynatıp servise hazırlıyor. Yerde özenle yoğurulan hamur ile çamur çorbası birleşince ortaya tadından yenemeyecek bir lezzet çıkıyor maalesef…

11. Elleri mikser görevi gören ustamızın bulamaç haline getirdiği karışımda ablamız da dolma biberleri tüm tüm kızartıyor. Sanırım ablamız bu lezzete dayanamadığı için maske takıyor.

12. İlk bakışta sadece ellerini yıkayıp yıkamadığınız düşündüğümüz abimiz yemeğe direkt dalıyor. Tırnağının arasında kalanları da özenle sıyıran ustamız tüm tırnağının lezzetini katıyor yemeğe. Pekmeze benzeyen kapkara yağda kızartılan bu lezzet aynı zamanda damar tıkanıklığı garantili.

13. Bu abimiz bismillah diyerek kendisini eleştirenlere cevaben ellerini gözlerinin önünde yemeğin içine doğru yıkıyor. Parmaklarıyla püre haline getirdiği patates detayını da atlamayalım lütfen ?

14. Tüm koltuk altını harmanlayarak hamuru hazırlayan abimiz terinin son damlasına kadar ekliyor yemeğe. Koltuk altına güvenen ustamız tüm hijyen kurallarına da riayet ederek yapıyor yemeğini.

15. Hint pişisi yapan ustamız içine bir shot da kızılcık şerbeti ekleyince tadına tat katıyor tarifinin. Kaşık yerine ellerini ve kollarını kullanan ustamızın tüm uzuvlarının lezzeti geçiyor yemeğe.

16. Tüm video boyunca elindeki palayı kendine saplamasa bari diyerek izlediğimiz ustamız müşterileri ile yaza yakışır karpuzlu içeceğini buluşturuyor.

Kullanıcıların bu videolara yaptıkları değişik yorumlar hepimizi güldürdü ?

Siz Hindistan’ın bu güzide sokak lezzetleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx