Yine Aynı Tarikat Yine Skandal! 11 Yaşındaki Özbek Çocuğa Cinsel İstismar İddiası

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’na ait Kuran Kursu’nda 11 yaşındaki Özbek çocuğun 2016 yılında cinsel istismara uğradığı iddia edildi. Soruşturma açılan skandal olayla ilgili detaylara Veryansın Tv ulaştı.

Kaynak: https://www.veryansintv.com/ismailaga…

Cemaatlere ait vakıflardaki skandallara bir yenisi daha ekledi. İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’na ait Kuran Kursu’nda 2016 yılında 11 yaşındaki erkek çocuğun 15 yaşındaki bir başka çocuk tarafından cinsel tacize uğradığı iddia edildi.

Savcılığa yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma açılan cinsel taciz olayıyla ilgili detaylı bilgileri Veryansın Tv yayınladı. Özbek asıllı ve o dönemde 11 yaşlarında olan mağdur çocuk O.R., kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği E.İ. adlı çocukla aynı koğuşta kaldığını, ilk zamanlar bu çocuğun kendisine çok iyi davrandığını ancak ilerleyen zamanlarda tavırlarının değişmeye başladığını anlattı.

Mağdur çocuk kendisini taciz eden E.İ’nin “Benim amcam polis, sen de yabancısın, benim dediklerimi yapmazsan seni ülkeden attırırım annesiz kalırsın” sözleriyle tehdit ettiğini belirtti.

Savcılık ifadesinde “Seni bir kere yapayım” diyen tacizciden korktuğunu söyleyen O.R. kursun tuvaletine gittiklerini, burada E.İ.’nin önce kilodunu indirdiğini, ardından cinsel tacize başladığını iddia etti. Zil çalınca toparlanıp tuvaletten çıktıklarını anlattı

Annesine durumu anlatan çocuğun üvey babası ikna olmayınca bir süre sustuklarını ardından da eşinden boşanır boşanmaz soluğu savcılıkta aldıklarını aktardı.

Mağdur çocuğun annesi, A.K.isimli Hiranur Vakfı kursunun hocasının olayı kapattığını iddia etti. Şikayet üzerine ifadesi alınan kurs hocası A.K., “Ben olayı hatırlamıyorum. Mağdurun annesi ile telefonla veya yüz yüze hiç görüşmedim, bu şahsı tanımıyorum, bu şahsın çocuğunu ve dosyada adı geçen diğer çocuğu tanımıyorum” diyerek durumu bilmediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx